Зернопровід для елеваторів

Круглий зернопровід з флянцями для елеватору

Що таке?

Зернопровід – це самопливна труба для локального транспортування сипучих, зерна (пшениця, жито, ячмінь, овес, гречиха, кукурудза, соняшник, насіння трав та інших зернових і масленичних культур) в елеваторах, зерносушилках. Зернотоки виготовлені зі сталі з підвищеною товщиною від 1,5 до 3.0 мм.

У нас ви зможете купити зернопровід (самоплив) для зерен круглої/прямокутної/квадратної секції за ціною виробника – компанії Полтава Електромотор. Замовити футерування зернопровода і запасні деталі також можна у менеджера.

Варіанти виготовлення зернового самопливу для елеватора:

 • Два флянця приварені,
 • Один флянець приварений, другий в комплект
  (для підгонки в розмір при монтажі).

Принцип роботи зернопровода

В зернопроводах сипучий матеріал переміщується самопливом – під тиском сили тяжіння. Швидкість самопливу залежить від кута нахилу труби, висоти елеватора, ступеню вологості зерна. Чим вище вологість, тем менша швидкість зернопровода.

Габарити і влаштування зернопровода

Стандартний діаметр труб промислового зернопровода складає 150 – 300 мм, максимальна довжина однієї труби – 2000 мм. Матеріал труб – нержавіюча сталь, товщиною від 1,5 до 3 мм. Зернопроводи з’єднуються круглими/квадратними флянцями. Перекидний клапан впливає на напрямок потоку матеріалу. Максимальний кут викривлення сектора – 30 градусів.

На певних ділянках самопливної труби розміщені сита з осередками для сортування найбільшого насіннєвого зерна, першого сорту, фуражну фракцію та інші відходи. Зернопровід може об’єднати два низхідних потоки за допомогою конічного перехідника бункерного типу, в який ссипається маса з двух різних труб.

Креслення зернопровода - самопливні труби, флянці

Види самопливів

В поперечному січенні базовий елемент самопливного транспорту – зернопровід – ділиться на 3 види секцій:

 • Кругла секція (найбільш розповсюджена),
 • Квадратна,
 • Прямокутна (зі знімним днищем).

Ціна круглих труб менше квадратних секцій за рахунок низької матеріалмісткості і більшої номенклатури. При однаковій пропускній спороможності для виготовлення круглих зернотоків необхідний об’єм сталі на 13% менше, ніж у прямокутних самопливів, що знижає ціну.

Кріпильні флянці необхідно провертати по мірі зносу. Прямокутні і квадратні труби повертати важко і довго, але можливе використання трубопроводів зі змінним дном необмежену кількість разів. Нижче представлені характеристики і розміри різних видів самопливних зернопроводів.

Вид зернопровода, мм Продуктивність, т/год
Круглі зернотоки Квадратні самопливи
200 200х200 50
250 250х250 100
300 300х300 172
400 400х400 350

3epнoпpoвoди можуть бути виконані у вигляді одно- чи двоxcтopoнніx мoдeлeй, a пpивід мoжe вироблятися елeктpoмexaнічним, pучним чи пнeвмaтичним cпocoбaми. Під кoнкpeтний пpoeкт підбиpaютьcя ceктopи і кoлінa в зaлежноcті від ocoбливостей екcплуaтaції тexніки.

Фото

 • Самопливні труби для зерна з квадратним сектором
 • Самоплив прямокутний за ціною виробника Електромотор Полтава
 • Зерноток самотечный 200 мм - фото из паспорта

Розрахунок самопливних труб – кут нахилу

Запобігти псуванню зерна в самопливах дозволяяє більш крутий кут нахилу для мокрих сипучих і відходів і більш пологий для висушеного матеріалу. Для отримання необхідного куту нахилу для вільного транспортування сировини слід купити сектор для зернопровода.

Однак, збільшення швидкості транспортування зерна по самопливу може викликати бій, кут нахилу в зернових самопливних лініях дорівнює 36°, оптимальним вважається кут в 38–45 градусів. Підбирати кут нахилу і площа січення самопливних труб необхідно з урахуванням типу матеріалу, ступінь засміченості зернової маси і змінної вологості.

Діаметр зернопровода, мм Розрахункова пропускна здатність (при наклоні самопливу до горизонту 36 градусів), тонн/год
200 50
 250 100
300 175
350 250
400 350
450 500

Швидкість руху зерна в зернотоках

Зерно просувається по самопливу зі швидкістю витання зерна, залежить від фізичних властивостей зерна і відрізняється для різних культур. Швидкість витання кукурудзи досягає 12-14 м/с! В кінці свого шляху зерно б’ється об перешкоди, порушуючи цілісність.

Як знизити бій зерна:

 • встановити гасителі швидкості;
 • змінити траекторію його падіння/входу в точці випуску або в якійсь проміжній точці;
 • встановити спеціальну м’якt футерування (подушки) в місцях ударів зерна.

Такі міри, прийняті на етапі проектування елеватора, більш ефективні і дозволяють знизити втрати зерна.

Монтаж зернопливу, креслення

Конструкція вимагає професійного монтажу з використанням необхідних елементів самопливних труб:

 • перехідників,
 • систем бічного розвантаження силосів,
 • перекидних клапанів,
 • хомутів
 • засувок.

Футерування самопливних труб

Футеровання (від німецького Futter – “підкладка”, “підбій”) застосовується для захисту самопливів від стирання через абразивну поверхню сухого зерна (рису, сої, овса, соняшника) і пилу. Продовжити строк служби зернопроводу можна футеруванням уразливих місць поліуретаном — міцний, хімічно інертний, пружний і стійкий до разломів матеріал. Він знижає бій зерна, поглинає вібрацію і шум.

Купити зернопровід для елеватора в Україні

Компанія Електромотор Полтава виготовляє зернопроводи і додатковее елеваторне обладнання: норії, конвейери, зерносховища (силоси), зерноочисники машини (сепаратори), зерносушилки, завальні ями і т.д. Менеджер допоможе купити зернопровод – самопливні труби під індивидуальні характеристики вашого елеватора, замовити запчастини чи футерування самопливу. Дзвоніть для уточнення наявності. цін, строків доставки по Україні.

ЧАО "Электромотор"